Narodowo-Chrześcijańska   Strona   Internetowa   w   Calgary
www.polacywcalgary.com

Apel Ojca dr Tadeusza Rydzyka do Polaków

 

Szanowni Państwo,

 

USOPAŁ i Fundacja J. Kobylański dołącza swoje poparcie do apelu Ojca Dyrektora Dr Tadeusza Rydzyka CSsR.                              

 29 września 2012 roku musimy się zjednoczyć i wyrazić swój sprzeciw tej tragicznej sytuacji, jaką obserwujemy w Polsce na dzień dzisiejszy. Walczyć o wolność mediów, o wolną Polskę o wolność naszą i przyszłych pokoleń!

Zarząd i Biuro USOPAŁ

 

APEL Ojca dr Tadeusza Rydzyka

Kochana Rodzino Radia Maryja, Drodzy Przyjaciele, wszyscy, którzy wybieracie się 29 września, w sobotę do Warszawy na manifestację pod hasłem: ”Obudź się Polsko”.

Wybierzmy się wszyscy. Początek przy kościele św. Aleksandra od godz. 11.30. Pamiętajmy; zabierzmy ze sobą łaskę uświęcającą, żebyśmy mogli przystąpić do Komunii Świętej, niech to będzie wielki szturm modlitewny. Sobota 29 września, jest równocześnie świętem Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Archanioł Michał zwycięża zło. My też mamy zwyciężać zło – dobrem.

Zabierzmy życzliwość dla siebie nawzajem. Przygotujmy się na dobrą, piękną pogodę, ale i ewentualnie na deszcz. Weźmy ze sobą również małe krzesełka. Na wypadek, gdyby zawiodło nagłośnienie zabierzmy ze sobą małe radia np. w telefonie. Może tak się stać, że może zawieźć nagłośnienie, że nie będzie nas słychać. Różne rzeczy mogą się zdarzyć. Wtedy będziemy odbierać sygnał bezpośrednio z radia. W Warszawie nadajemy na UKF w paśmie 89.0.
Na naszych flagach narodowych, starajmy się niczego nie pisać. Flaga narodowa to jest świętość, to jest nasza świętość. One powinny być czyste, biało-czerwone. Flaga z orłem jest banderą na statku, czy przy ambasadach – warto o tym pamiętać i przekazywać sobie nawzajem. Zapraszamy jeszcze raz do modlitewnego szturmu „Obudź się Polsko”. Obudź się Polsko do miłości społecznej i do życia w prawdzie.

Możemy bardzo śmiało powiedzieć i trzeba głośno mówić: Polsko giniesz, siostro i bracie nie śpij, obudź się i obudź innych do myślenia o przyszłości, o drugim człowieku, o Ojczyźnie, o milionach bezrobotnych młodych i starszych, o nieleczonych.

Ponad 4 mln zatrudnionych jest na umowach śmieciowych. Ponad 2 mln młodych wyjechało z Ojczyzny za pracą, za chlebem. Następne 2 mln młodych – nawet po studiach – nie ma pracy, a następni w milionach będą wypędzeni z Ojczyzny przez politykę: nie dla Polski. Będą pracować dla pomyślności innych krajów. A kto będzie pracował, choćby na emerytów w Ojczyźnie?
Umiera polska rodzina. Żeby była prosta zastępowalność pokoleń powinno urodzić się każdego roku od 600 tysięcy do 650 tysięcy dzieci, a rodzi się tylko 10 dzieci na 1 000 mieszkańców.

Już milion dzieci w Polsce – w sercu Europy – jest głodnych i niedożywionych . Nie możemy być na to obojętni. Zauważmy co dzieje się z gazem łupkowym w Polsce, z geotermią, z naszymi zasobami wodnymi, ziemią. Co dzieje się z polską wsią? Polska wieś wymiera i jest niszczona.
Obudź się i zobacz, że dyskryminuje się katolików, nie dając im przestrzeni medialnej, zagarniając ją tylko dla mediów liberalno- lewicowych, pro reżimowych. W ten sposób zamyka się przestrzeń wolności słowa. Od nas zależy, czy będziemy wolni. Wolności nie wystarczy zdobyć raz, trzeba ją ciągle zdobywać. Dlatego obudź się siostro i bracie. Obudź się do dalekomyślności, do miłości społecznej i do prawdy. Bądźmy razem w modlitwie i miłości w Warszawie.

Z całego serca dziękujemy za zorganizowanie i wzięcie udziału w pięknym IV święcie „Dziękczynienia w Rodzinie”, w Toruniu w Grodzie Kopernika, w sobotę 8 września. Dziękujemy za wzięcie udziału we wmurowaniu aktu erekcyjnego pod budowę świątyni, wotum wdzięczności za Jana Pawła II. Dziękujemy za każdą pomoc wbudowania tego wotum. Dziękujemy każdemu pomocnikowi.

Mogliście Państwo zobaczyć kampus akademicki Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, dowiedzieć się czegoś o uczelni, która jest unikalna w skali międzynarodowej. Dziękujemy tym, którzy informują innych o tych dziełach.

O. Dyr. Dr Tadeusz Rydzyk CSsR

 

Regulamin Strony