Narodowo-Chrześcijańska   Strona   Internetowa   w   Calgary
www.polacywcalgary.com

Ślady trotylu na wraku tupolewa

 Kaczyński: zamordowanie 96 osób to niesłychana zbrodnia dzisiaj, 11:34

 

Jarosław Kaczyński, fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

 

– Zamordowanie 96 osób, w tym prezydenta RP i innych wybitnych przedstawicieli kraju, to niesłychana zbrodnia i każdy, kto choćby tylko poprzez matactwo lub poplecznictwo miałby cokolwiek z nią wspólnego, musi ponieś tego konsekwencje – powiedział na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński odnosząc się w ten sposób do informacji opublikowanych przez “Rzeczpospolitą”, według których na wraku Tu-154M znaleziono ślady trotylu.

“Rzeczpospolita” podała dzisiaj, że specjalna grupa ds. pirotechnicznych wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt pozwalający na wykrycie najdrobniejszych śladów materiałów wybuchowych znalazła na wraku prezydenckiego Tu-154M ślady trotylu i nitrogriceryny.
Jarosław Kaczyński powiedział, że śledztwo w końcu zmierza w kierunku, jaki powinno mieć. – Słyszymy już różnego rodzaju wyjaśnienia. Że II wojna światowa, ciężkie walki wokół Smoleńska, że powracający z Afganistanu pozostawili ślady trotylu – powiedział prezes PiS.

Kaczyński zaznaczył, że dotychczas wszystko wskazywało na to, że jedyną “kontrteorią” do oficjalnych ustaleń w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej był wybuch. – I dzisiaj mamy ślady tego wybuchu – powiedział prezes PiS.
– Dzięki zespołowi Antoniego Macierewicza mamy badania różnych naukowców, którzy kwestionują oficjalną wersję. Ostatnio krąg naukowców ogromnie się rozszerza. Jest wiele konferencji, na których formułowana jest hipoteza wybuchu – podkreślił Kaczyński.
Lider opozycji przypomniał chronologię wydarzeń. – Najpierw mamy rozdzielenie wizyt, potem brak inspekcji i BOR-u na lotnisku. Dalej, już po katastrofie, akcję dezinformacyjną i to w takim tempie, że wskazuje na to, że była przygotowania. Potem rezygnacja polskiej strony ze śledztwa – powiedział.
– Każe nam się wierzyć, że to niebywały zbieg okoliczności, całkowicie absurdalny. Sprawa jest jasna. Konieczne są decyzje wstępne i tutaj przede wszystkim nadzwyczajne posiedzenie Sejmu i sprawozdanie prokuratora Seremeta – podkreślił Kaczyński.
O tym, że na wraku tupolewa znaleziono ślady trotylu poinformowała we wtorek “Rzeczpospolita”. Według informacji gazety grupa polskich śledczych, która niedawno przez miesiąc ponownie badała wrak na terytorium Rosji, znalazła na szczątkach samolotu liczne ślady materiałów wybuchowych.
Jak napisała gazeta, badania przeprowadzone przez prokuratorów we współpracy z ekspertami z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego oraz CBŚ wykazały ślady trotylu i nitrogliceryny m.in. na 30 fotelach samolotu.
Jak podała “Rz” eksperci nie są w stanie stwierdzić, w jaki sposób na wraku maszyny znalazły się ślady trotylu i nitrogliceryny; wciąż biorą pod uwagę hipotezy, według których osad z materiałów wybuchowych mógłby pochodzić z niewybuchów z okresu II wojny światowej.
(TVP Info/JS)

 

Regulamin Strony